به سایت بانک اطلاعات شهری مشهد خوش آمدید

    ● اخبار

عنوان : نبض بازار خودرو تند شد

به نظر می‌رسد بعد از رکود چند ماهه‌ای که در بازار برقرار بود، حالا با ورود مشتریان به این بازار تعادل عرضه و تقاضا به هم ریخته و در نتیجه افزایش قیمت را در برخی مدل‌ها به همراه داشته است؛ چرا که هم تولید خودروسازان به شدت کاهش یافته است و هم پاسخگویی به نیاز سیل متقاضیانی که بعد از چند ماه روانه بازار شده‌اند با این تولید محدود کار را کمی سخت کرده است.

اما فعالان بازار یک دلیل هم برای جان گرفتن بازار طی هفته گذشته قائل هستند. آنها می‌گویند اعلام تحریم‌های جدید آمریکا علیه خودروسازی کشور باعث شده است مشتری‌ها وضعیت آینده تولید را نامناسب تلقی کنند و برای خرید خودرو اقدام کنند. به این ترتیب به نظر می‌رسد افزایش عرضه و تقاضا و اعلام تحریم‌های جدید از علت‌های اصلی رشد قیمت‌ها در بازار ملتهب خودرو باشد. 

اما خرید و فروش و معامله همپای رشد قیمت‌ها پیش نمی‌رود، به این ترتیب هرچند متقاضی برای خودرو زیاد است، ولی افزایش قیمت خودروها مانع از جریان یافتن معامله در بازار می‌شود. اما سری به بازار بزنیم تا از چگونگی افزایش قیمت‌ها مطلع شویم. 

آن طور که از بازار این هفته وارداتی‌ها خبر می‌رسد، بر خلاف داخلی‌ها رشدی را در پی نداشته‌اند. به نظر می‌رسد به دلیل وابستگی مستقیم قیمت این خودروها به نرخ ارز، مشتریان این بازار در انتظار برگزاری و تمام شدن انتخابات هستند تا تصمیم نهایی خود را با مشخص شدن رییس‌جمهور آینده، برای خرید بگیرند. 

بر همین اساس هیوندایی سوناتا طی هفته گذشته روی ۱۵۶ میلیون تومان بود. آزرا دیگر مدل هیوندایی نیز هم‌اکنون ۲۰۲ میلیون تومان است. هیوندایی i۳۰ که از مدل‌های جمع و جور هیوندایی محسوب می‌شود این هفته ۱۰۵ میلیون تومان قیمت داشته و یاریس هاچ‌بک هم که در بازارهای خارجی در دسته خودروهای ارزان‌قیمت قرار دارد، در بازار ایران قیمتی برابر با ۸۵ میلیون تومان دارد. اما شاسی‌بلندهای خانواده هیوندایی یعنی IX۵۵ و IX۳۵ نیز به ترتیب ۲۱۵ و ۱۵۶ میلیون تومان قیمت دارند. سانتافه، دیگر شاسی‌بلند این خانواده که از این دو مدل قدیمی‌تر محسوب می‌شود نیز هم‌اکنون ۱۷۵ میلیون تومان قیمت دارد. اما خانواده کیا موتورز هم روزهای آرامی را پشت سر می‌گذارد. بر همین اساس مدل پرطرفدار این خانواده؛ یعنی کیا اسپورتیج طی این هفته ۱۵۸ میلیون تومان بوده و کیا سراتو هم ۱۱۵ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. کیا اپتیما هم روی ۱۴۵ میلیون تومان باقی‌مانده است. 

هرچند میهمانان کره‌ای بازار خودرو این روزها آرام و بی‌سروصدا هستند، اما به نظر می‌رسد با کاهش مدل‌های وارداتی‌ها به کشور، این خودروها با اقبال بیشتری مواجه شوند؛ چرا که به نظر می‌رسد واردات این خودروها به کشور تضمین شده است و ممنوعیتی در انتظار آنها نیست. 

اما ژاپنی‌های بازار هم هفته خود را با نجابت طی کردند. به این ترتیب تویوتا اوریون روی ۱۹۸ میلیون تومان باقی ماند و کرولا هم با ۱۱۰ میلیون تومان قیمت تغییری نداشت. 

۲۰۶ باز هم اوج گرفت 
هرچند هنوز قیمت رسمی۲۰۶ از سوی شورای رقابت اعلام نشده است، اما قیمت این خودرو که مدتی بود آرام و قرار پیدا کرده بود، باز اوج گرفته است. بر اساس شنیده‌ها از بازار ۲۰۶ تیپ ۲ با یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان افزایش قیمت طی هفته گذشته هم‌اکنون ۳۸ میلیون تومان معامله می‌شود. دیگر مدل این خانواده که با افزایش قیمت همراه بوده مدل صندوقدار این خانواده یعنی v۲۰ است که با یک میلیون تومان افزایش قیمت به ۳۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسیده است. اما دیگر مدل‌های این خانواده بدون تغییر مانده‌اند. بر همین اساس ۲۰۶ تیپ ۵ روی ۳۸ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان ماند. دو صندوقدار دیگر این خانواده هم؛ یعنی v۹ و v۸ به ترتیب ۵۲ میلیون تومان و ۴۱ میلیون تومان قیمت دارند. 

اما تندر E۲ هم در هر دو کارخانه خود با افزایش یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی همراه بود تا باز هم روندی افزایشی داشته باشد. هرچند شورای رقابت هنوز قیمتی برای این خودرو اعلام نکرده است، اما به نظر می‌رسد خبر تحریم‌های جدید، خریداران این خودرو را برای خرید به تب و تاب آورده است. 

بر همین اساس تندر ایران خودرو این هفته ۳۶ میلیون تومان معامله شد و تندر پارس خودرو هم ۳۷ میلیون تومان. مدل E۱ این خودرو هم یک میلیون تومان افزایش قیمت را تجربه کرد و به ۳۳ میلیون تومان رسید. این خودرو چند هفته پیش از این به زیر ۳۰ میلیون تومان رسیده بود. 

اما مدل‌های قدیمی‌تر پژو ثابت بوده‌اند. ۴۰۵ بنزینی همان ۲۶ میلیون تومان هفته گذشته بود و مدل دوگانه سوز آن هم روی ۲۷ میلیون تومان باقی ماند. اما در عوض پارس سال یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان افزایش قیمت داشت تا به این ترتیب به ۳۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان برسد. 

آرامش سمند و بی‌تابی سایپايي‌ها 
اما سمند و رانا دو محصول ملی ایران خودرو طی این هفته تغییری نداشتند. سمند LX روی ۲۴ میلیون تومان و رانا هم روی ۳۲ میلیون تومان باقی ماند. اما محصولات سایپا بر خلاف ایران‌خودرو در بیشتر مدل‌ها با افزایش قیمت همراه بود. سایپا ۱۱۱ با افزایشی یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومانی به ۱۷ میلیون ۸۰۰ هزار تومان رسید. ۱۳۱ هم با افزایشی یک میلیون و ۱۰۰ هزار تومانی این هفته ۱۶ میلیون ۸۰۰ هزار تومانی شد. سایپا ۱۳۲ هم برای عقب نماندن از قافله افزایش قیمت یک میلیون تومان جهش داشت تا به قیمت ۱۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان برسد، اما تیبا دیگر خودروی ملی کشورمان هم با افزایشی یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومانی مرز ۲۰ میلیون تومان را گذراند و به ۲۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید. 

مگان اما رکورد افزایش قیمت‌ها را طی هفته گذشته زد و با ۴ میلیون تومان افزایش قیمت ۸۹ میلیون تومان معامله شد.

نیسان ماکسیما و تیانا هم بدون تغییر بودند، یعنی همان ۱۱۶ میلیون تومان و ۱۳۹ میلیون تومان هفته گذشته. ویتارا، این مونتاژی لوکس ایران خودرو هم در مدل دنده‌ای و اتومات خود ثابت بوده و به ترتیب ۱۱۵ و ۱۲۲ میلیون تومان قیمت داشتند. 

اما با بررسی قیمت‌ها می‌توان متوجه شد که این هفته سهم اعظم افزایش قیمت‌ها مربوط به خودروهای داخلی بوده و خودروهای خارجی یا لوکس‌های داخلی سهمی از این افزایش قیمت‌ها نداشته‌اند. به این ترتیب به نظر می‌رسد افزایش قیمت‌ها تاثیر خودش را روی قدرت خرید مردم گذاشته است و مشتری‌ها بیشتر به سراغ خودروهای پرتیراژ داخلی می‌روند، هر چند آنها هم حالا دیگر قیمت کمی ندارند؛ اما به نسبت دیگر مدل‌ها، ارزان‌های بازار هستند. 


تاريخ : 24/3/1392

 

 


  آژانس های مسافرتی مشهد  
  آموزشگاه های مشهد  
  آیفون های تصویری و امنیتی  
  ابزار آلات و يراق مشهد  
  اتوماسیون و برق صنعتی  
  ادارات و سازمانهای دولتی  
  اسباب بازی , بازی فکری  
  الکتریکی , برق ساختمان  
  انتشارات و ماهنامه ها  
  بازرگانان و فروش کالا  
  باشگاه فرهنگی , ورزشی  
  بانكها , بيمه و موسسات  
  بنگاه و مشاوران املاک  
  پرده و پارچه فروشی ها  
  پزشک, داروخانه , طب سنتی  
  پوشاک و البسه مشهد  
  تجارت, بازاریابی اینترنتی  
  تدریس خصوصی مشهد  
  تعمیرات تلفن , همراه  
  تلفن اينترنتی , کافی نت  
  تلفن همراه , دوربین  
  تورهای مسافرتی مشهد  
  تولید کفش و کیف مشهد  
  جواهرات , نقرجات فروشان  
  چاپ و تبليغات , بازاريابی  
  خدمات اینترنت پرسرعت  
  خدمات تجهيزات آشپزخانه  
  خدمات عمومی ایران  
  خرازی و گلسازی مشهد  
  خريد زمين , ويلا , مسکن  
  خرید و فروش وام فوری  
  خشکبار , آجیل و زعفران  
  دانشگاه , موسسات مشهد  
  دبستان ها , پیش دبستانی  
  دبیرستان های مشهد  
  دكوراسيون داخلی , مبلمان  
  رستوران ,فست فود , پیتزا  
  روزنامه ها , هفته نامه ها  
  روشنایی , نورپردازی و LED  
  ساعت , عينك , لنز , طلا  
  سالن آرایش زنانه و مردانه  
  سايتهای اينترنتی مشهد  
  سایتهای مقالات و سرگرمی  
  سخت افزار,نرم افزار کامپیوتر  
  سیستم صوتی و حفاظتی  
  سیسمونی نوزاد و کودک  
  شركتهای تبليغاتی , بیلبورد  
  شرکت های تاسیساتی  
  شرکت های خصوصی ایران  
  شرکت های ساختمانی  
  شرکتهای صنعتی , کارخانه  
  شرکتهای گرافیکی , طراحی  
  شیرینی فروش ، لوازم قنادی  
  طراحی سايت , تبلیغ گوگل  
  طراحی وب سایت , هاست  
  عایق صنعتی و ساختمانی  
  فرش , تشک و صنایع دستی  
  فروش لوازم خانگی و تعمیرات  
  فروشگاه عطر و ادكلن  
  فروشگاه لوازم حیوانات خانگی  
  فروشگاه محصولات فرهنگی  
  فروشگاه مصالح ساختمانی  
  فروشگاههای مواد غذايی  
  كافی شاپ , باغ ها , تالار  
  گچ بری پیش ساخته  
  گل فروشی , فضای سبز  
  گيم نت , بازيهای کامپيوتری  
  لابراتور , عکاسی , آتليه ها  
  لوازم آرايشی , عروس , مزون  
  لوازم التحریر , کتاب فروشی  
  لوازم قطعات صوتی و تصویری  
  لوازم و قطعات یدکی خودرو  
  لوازم ورزشی و تفریحی  
  لوکس و تزئینات , گالری  
  لیزینگ و بنگاه اتومبیل  
  ماشین های اداری و چاپی  
  مراکز بهداشتی و درمانی  
  مهدکودک های مشهد  
  نمایندگی ها , انجمن ها  
  نوت بوک , کامپیوتر , شبکه  
  هتل ها , مهمانسرا . ویلا  
  وکالت , وکیل دادگستری  

مشاهده بنرهای بیشتر


::گروه اطلاع رسانی تهران تبلیغ::


:نیازمندی اد ویترین تبلیغ رایگان::


شرکت طرح اندیشان آسان تبلیغ:


::: سایت عکس و اس ام اس :::


:::: رزرو هتل آپارتمان مشهد :::::


خرید و فروش بی واسطه املاک:


::شرکت چاووش رايانه سپاهان::


:بانک اطلاعات شرکتهای ایرانی:


::خدمات طراحی سایت مشهد::


:شركت نارنجستان زيبای شمال:


::هتل بین المللی قصر مشهد::


سازمان آموزش , پرورش خراسان


:::هتل آپارتمان پرنيان مشهد::::


:سایت اینترنتی سوغات مشهد:


::بانک اطلاعات نشريات کشور:::


:دانشگاه علوم پزشکی مشهد::


:موبایل کار با هدف فراهم سازی


رهنما :: سايت نيازمنديهای ايران


:شرکت توزيع نيروی برق مشهد:


سازمان بازرگانی خراسان رضوی:


:سازمان نظام مهندسی مشهد:


:: اداره کل راه و ترابری لرستان ::


::آگهی رايگان خراسان شمالی::مشاهده سایتهای بیشتر
 


Powered By Kaspid Informatoin Technology